OMAN I część

Thanks! Share it with your friends!

You disliked this video. Thanks for the feedback!

Added by
4 Views
Wyprawa do Omanu.
Pałace sułtanatu Omanu • Maskat - Meczet Sułtana Qaboosa• zamki w Bahli i Jabreen • Dubaj - najdroższe budowle świata • Abu Dhabi - stolica Emiratów i największy meczet • pomarańczowe pustynie i luksusowe oazy • orientalne Jeszcze do niedawna o Omanie wiedzieliśmy niewiele. Byłoby tak zapewne do dziś, gdyby nie przyjaciele, którzy właśnie wrócili z wyprawy do tego pięknego kraju. Egzotyczne opowieści i zdjęcia, jakie ze sobą przywieźli wystarczyły, żebym zaczęła przeczesywać stron z tanimi lotami do Muskatu.
Bahla i Jabreen
Oman bywa nazywany krainą tysiąca fortów – gdy tylko tu przyjedziecie, szybko pojmiecie, dlaczego właśnie tak ;) Nie ma chyba miasta, w którym nie znalazł by się chociaż jeden budynek obronny. Wiele dobrego słyszałam o forcie w Bahla, dlatego zdecydowałam się zobaczyć właśnie jego. Ten największy i najstarszy fort w Omanie jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Przyjeżdżając do Omanu, nie mogłam się doczekać wyprawy do Wadi Ghul – Wielkiego Kanionu Omanu. Cudownie malowniczy krajobraz tworzą dwie połączone doliny – Wadi Al Nakhur i Wadi Ghul. Mimo lęku wysokości czułam się tu prawdziwie wolna i szczęśliwa. Ogromne wrażenie zrobił na mnie kanion widziany, gdy stałam na Dżabal Szams – Górze Słońca.
Nizwa to jedna z miejscowości, słynąca z najstarszego targu w całym Omanie. Początki handlu na tym obszarze sięgają VI wieku. Na lokalnym suku w Nizwie możecie dostać, czego dusza zapragnie.
Category
NORDKAPP
Commenting disabled.